Alışveriş Süreci - Benim Opelim | Uluslararası Opel Yedek Parça ve Chevrolet Yedek Parça

Menü

Alışveriş Süreci

1- ÖDEME
Kredi kartı, indirimli havale/EFT veya taksit seçenekleri sunan güvenli 3D mail order işlemlerinden biri seçilerek ödeme yapılır.

2- SİPARİŞ DURUMU
Tahsilat sonrası sipariş edilen ürünün tahsilat ve stok durumu kontrol edildikten sonra gün içinde sipariş durumu alıcı tarafından anlık olarak takip edilebilir. “Sipariş Takibi” menüsünden,  ‘’Tedarik Sürecinde, İptal Edildi veya Onaylandı’’ bildirimleriyle sipariş durumu açıklanır. Süreç başlamadan  sipariş eğer tedarik sürecine girecekse teslimat süresi uzayacağından dolayı alıcıya bilgi verilerek onay veya reddi alınır. Eğer süreç herhangi bir nedenle iptal edilirse alıcıya ödediği ücret geri tahsil edilir.

3- KARGO ÇIKIŞI
Onaylanan kargo gün içinde çıkış deposundan anlaşmalı kargo şirketinin aracına teslim edilir. Teslim edilen kargonun kargo takip numarası, kargo çıkışı gerçekleştikten 45 dakika sonra alıcıya siparişinin kargoya verildiği bilgisi mail olarak bildirilir. Kargo takip numarası ‘’Sipariş Takibi’’ menüsünden anlık olarak takip edilebilir.

4- KARGO TESLİMİ
Alıcı kargoyu teslim almadan önce, kargo görevlisi oradayken, kargo içeriğini kontrol etmelidir.  Eğer ürün sağlamsa gerekli imzaları atıp kargoyu teslim almalıdır. Taşıma sürecinde oluşan bir hasar varsa kargo görevlisine ‘’Hasar Tespit Tutanağı’’ tutturulmalı ve kargo geri teslim edilmelidir. Ürün kontrol edilmeden atılan imza ‘’Kargoyu Eksiksiz ve Sağlam Şekilde Teslim Aldım’’ anlamına gelmektedir.  Karşılıklı mağduriyetlerin yaşanmaması için bu duruma dikkat edilmelidir.

5- İADE SÜRECİ
Alıcı, üründe satıcı firmadan kaynaklı bir problemle karşılaşırsa; ürünün kargoya teslim edildiği günden itibaren 14 gün içinde anlaşmalı kargo firması üzerinden iade işlemi gerçekleştirilebilir. İade kargosu merkezi depoya ulaştığında, iade kargo bedeli dahil ürün bedeli alıcıya geri tahsil edilir. Eğer alıcı ürünü teslim aldıktan sonra sebep göstermeksizin yine aynı süre içerisinde cayma hakkını kullanırsa anlaşmalı kargo şirketi ile ürünü geri gönderir. Kargo merkezi depoya ulaşınca iade kargo ücreti hariç ürün bedeli alıcıya geri tahsil edilir.

6- İADE KABUL VEYA İPTALİ
İade edilen ürün merkezi depoya ulaştığında, gün içinde teknik servis ve depo çalışanlarının ortak çalışmasıyla ürünün iade sebebi göz önünde bulundurularak incelenir. İncelemeler sonucu karar muhasebeye iletilir ve eğer iade kabul edildiyse alıcıya bilgi verilip ürün ücreti geri tahsil edilir. İncelemeler sonucu alınacak olası iade iptali kararı sonrası bu durum yine aynı yol ile alıcıya iletilir ve isteğe bağlı olarak ürün tekrar alıcıya gönderilir.